Născută pe 25 septembrie 1987 si absolventă a Facultăţii de Relaţii Internaţionale din cadrul Universităţii Româno-Americane, este Miss Facebook România, titlu pe care l-a câştigat la finele anului 2009.
Pasiunile ei sunt televiziunea şi comunicarea. A avut câteva roluri secundare în seriale româneşti (precum “Inimă de ţigan”), iar în prezent se pregăteşte să fie coprezentatoare a unei emisiuni de turism care va fi difuzată pe TVR 2, alături de Traian Bădulescu – purtător de cuvânt al ANAT, consultant în turism şi de imagine. În acest sens ia lecţii de dicţie şi actorie de la renumita actriţă Rodica Mandache.
Una din primele filmări pentru emisiune a fost realizată în vestita staţiune bulgărească Albena – staţiunea favorită de peste hotare a românilor şi, bineînţeles, favorita Iuliei.
Iulia a pus drapelul românesc la un vestit restaurant din Albena cu specific mexican, în acordurile unor mariachi aduşi din această ţară, datorită faptului că dintre turiştii străini, cei mai mulţi provind din ţara noastră (peste 30%).
Iulia a realizat şi un pictorial pentru revista “Albena Magazine”, prin care va promova statiunea pe piata romaneasca.
Sursa: InfoTravelRomania
30 iulie 2010 ora 06:43 __________________________________________________________________________________